Blog

Kilka dni temu na fanpage’u “Gdzie jest Joanna Wesołek” pisałem o tym, że jest jeszcze jeden policjant, który wie bardzo dużo o tym co się stało z Asią, a być może wie nawet wszystko. Wg tego co powiedziała jedna z osób do której dotarłem, policjant ten jakiś czas prowadził sprawę wtedy jeszcze zaginięcia Joanny. Wiemy, że był bardzo zaangażowany, że ściągnął psy tropiące z Ostrowa Wielkopolskiego ( mogły to być jedynie patrolowo tropiące bo tylko takie tam wtedy były) dwa tygodnie po zaginięciu (o ile to prawda ponieważ dwa tygodnie po zaginięciu te psy już nie miały czego tam szukać). Z relacji świadka wynika, że z tego co mówił ten policjant, to wykonał masę czynności, żeby wyjaśnić tą sprawę. Pewnego dnia przyszedł do mamy Asi i powiedział, że już się więcej nie zobaczą, bo był bardzo blisko rozwiązania i nagle go od niej odsuwają i gdzieś przenoszą. Mama zaginionej bardzo się zmartwiła tym, ponieważ wg niej to był na prawdę uczciwy policjant.

Jeżeli ten policjant na prawdę był tak blisko rozwiązania sprawy i został od niej odsunięty i przeniesiony do innej jednostki to dlaczego swojej wiedzy nie wykorzystał tam gdzie teraz pracuje i dlaczego ta sprawa leżała odłogiem przez 20 lat ? Być może był w jakiś sposób zastraszony, a być może przeniesiono go tam w zupełnie innym celu np żeby z góry “trzymał łapę” nad tym co robi jednostka nadrzędna w tej sprawie. To może być niestety najbardziej prawdopodobna wersja dlatego, że jeżeli był blisko rozwiązania, to co zrobił z posiadaną wiedzą przez te już ponad 20 lat? No nie zrobił nic !!!

Nasuwa się tutaj pytanie. Jeżeli wie kto porwał i zabił Asię i zataja tą wiedzę przez tyle lat, to czy taki policjant ma sumienie? Moim zdaniem nie. Oczywiście w takim przypadku popełnia również przestępstwo i jeżeli “pilnował” sprawy “z góry” to jeszcze wiele innych przestępstw.

Pewnie zastanawiacie się co znaczy wyżej wymieniona nazwa ” jednostka nadrzędna” ? Tak ten policjant do dzisiaj pracuje w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Zapraszam wszystkich do komentowania tej spawy na moim blogu, pisania swoich uwag, przemyśleń co o tym wszystkim sądzicie?

< Powrót do aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *