Blog

Kilka dni temu dotarła do nas super wiadomość. Prokuratura Rejonowa w Kaliszu postanowiła wznowić śledztwo w sprawie śmierci Pana Mieczysława – mieszkańca powiatu pleszewskiego, który w co najmniej dziwnych okolicznościach zmarł w szpitalu psychiatrycznym w Sokołówce w 1993 roku.

To dla nas ogromny sukces.

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa z art 148 & 1 KK zostało złożone w czerwcu br. do Prokuratury Krajowej. Jego efektem jest wznowienie śledztwa w sprawie zabójstwa Pana Mieczysława.

W tej chwili na polecenie Prokuratury Rejonowej w Kaliszu czynności w tej sprawie wykonuje wydział dochodzeniowo śledczy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Z informacji jakie udało się uzyskać wiem, że przesłuchiwane są już osoby, które mogły się w jakikolwiek sposób przyczynić do śmierci mieszkańca naszego powiatu. Wiem również, że przesłuchana była już rodzina Pana Mieczysława i ja sam również byłem już przesłuchany w tej sprawie.

Tutaj link do poprzedniego artykułu dotyczącego tej sprawy w którym opisane są skandaliczne zachowania personelu medycznego oddziału na którym został zamordowany Pan Mieczysław, Pani prokurator, która zakwalifikowała to zdarzenie jako samobójstwo pomimo tego, że sekcja zwłok nie wykluczała udziału osób trzecich i jeszcze wielu innych osób https://www.wydzialx.pl/2023/05/29/tajemnicza-smierc-w-szpitalu-w-sokolowce/ . Zapraszam Was do wyrażanie swoich opinii na temat tej sprawy oraz komentowania jej na naszej stronie na Facebook’u.

< Powrót do aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *